moja przygoda z ogrodnictwem

Chyba już gdzieś wspominałam ze zaczęłam prace ziemne w naszym ogrodzie. Nigdy, ale to nigdy nic nie robiłam na działce -nie miałam takich możliwości i potrzeby. Ale posiadając swój kawałek ziemi na planecie postanowiłam to najbliższe otoczenie uczynić przyjemniejsze.
Początki były trudne -nie znałam rośli ani ich nazw, to dopiero warunków ich uprawy. Swoja wiedzę zaczęłam zgłębiać czytając czasopisma typu Ogrodnik, Mój ogród, Działkowiec, Veranda i wiele które sa dostępne w naszych kioskach. Oprócz tego zatapiałam się w lekturze blogów i dzienników osób które robią to z pasja od wielu lat. Pomyślałam sobie -przecież lewa całkiem nie jestem ,dlaczego mam płacić firmie wykonującej ogrody. Zaczęłam kupować rośliny, potem o każdej czytałam. Jak już zgromadziłam jakaś ilość to postanowiłam je jakoś pogrupować tworząc rabaty.
To była moja pierwsza rabata stworzona pod 30 letnim orzechem


Ta rabatka jest jedna z moich bardziej ulubionych, bo jest w moim ulubionym stylu.
Za niedługo nastanie jesień, wiec to jest odpowiedni czas na zakładanie wrzosowiska.

Ta rabatka to najmłodsze moje dziecko-rosna na niej cyprysik przyciety na wzór bonsai, stary leciwy bukszpan, dwie thuje TeddyTak wygląda cześć ogrodu za budynkiem-ta brązowa plama to moje wrzosowisko. Mam 60 krzewinek i z niecierpliwością czekam aż zakwitną. Myślę ze w przyszłości będą stanowiły piękna kolorową plamę.

2 komentarze:

  1. I jak , rośnie dobrze pod orzechem? Orzech ma substancje źle wpływające na to, co rośnie w zasięgu jego korony.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Teraz patrze na ta rabatke po kilku latach i wszystko dobrze rosnie. Rosliny sa zdrowe i wcale sie orzechem nie przejmują :-)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...